Новиот Јагуар Ф доби дополнителни измени (ФОТО)

Фановите на оваа автомобилска марка ќе бидат воодушевени од вестите што ќе им го олеснат возењето.

Новиот Jaguar F-Type R, со некои други промени во изгледот за 2021 година, сега има 575 коњски сили. Исто така, има опција за тивок почеток, за што ќе бидат благодарни и соседите.

Во врска со овој Јагуар има и други промени, претежно мали. Новата табла од 12,3 инчи е главен момент на внатрешните промени.

Естетски, и F-Type Coupe и Convertible сè уште имаат чист, убав дизајн и не можат многу да се променат без да го расипат. Јагуар повторно го украси предниот дел со тесни, хоризонтални LED светла кои се заштитени од едната страна и хауба со пренасочени отвори.

Механичките надградби се исто така суптилни, при што R-моделот привлекува најголемо внимание. Јагуар ја рафинираше суспензијата и управувањето, со фокус на подобрување на чувството. Со стандарден погон на четири тркала и сеприсутниот осумстепен автоматски менувач ZF, реновираниот F Coupe R ќе достигне до 97 км на час за 3,1 секунда, побрзо од последниот тестиран.

Она што можеме безбедно да го кажеме е дека издувниот систем на V8 е многу помалку бучен.

Од Јагуар велат дека P300 е, всушност, малку побрз од постариот 340 КС V6 (наречен P340) со рачен менувач. P340 е исто така многу добар. Сите модели V6 сега имаат моќност од 380 КС и доаѓаат со стандарден погон на сите четири тркала.

притисни ентер