Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

сабота, 21 април 2018 во 17:22
img

„Исцелител“ во Виена прогласен за најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа
Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е добитник на награда за најдобар дебитантски филм на филмскиот фестивал Let’s CEE во Виена, Австрија.

сабота, 21 април 2018 во 17:12
img

Регионална конференција на земјоделски задруги во Струмица
Да изградиме коперативно општество е темата на петтата регионална конференција во организација на Македонската асоцијација на земјоделски задруги, а под покровителство на Владата на Република Македонија, која денес се одржува во Струмица.

сабота, 21 април 2018 во 16:51
img

Заев за Франс-прес: Никогаш поблиску до решение со Грција, неуспехот нема да значи крај на светот
Македонскиот премиер Зоран Заев изрази уверување дека земјата никогаш не била поблиску до постигнување решение за спорот со Грција околу името.

сабота, 21 април 2018 во 16:39
img

Џафери- Кара: Македонија е конкурентна бизнис земја која нуди поволни услови за странските инвеститори
Македонија е конкурентна бизнис земја која нуди поволни услови за странските инвеститори и чијашто инвестиција е заштитена со важечките закони кои со последните измени нудат еднакви услови за сите инвеститори и за странските и за домашните, порача вчера претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери на работната вечера во Истанбул која ја приреди претседател на Деловниот совет Турција - Македонија на Бордот за надворешно-економски односи на Република Турција (DEİK) Билал Кара.

сабота, 21 април 2018 во 16:21
img

ВМРО-ДПМНЕ: Заев повторно си поигра со трагедиите на семејствата на петте момчиња од Смилковското Езеро
Срамен и недостоен е начинот на кој што денеска Зоран Заев повторно си поигра со трагедиите на семејствата на петте момчиња егзекутирани кај Смилковското езеро.

сабота, 21 април 2018 во 16:11
img

Во Бабино одбележан Светскиот ден на книгата
Општина Демир Хисар, избран Град на културата во Република Македонија за 2018 година, продолжува со организација на културни настани.

сабота, 21 април 2018 во 15:56
img

Во Мексико украден пехарот од Лига Европа
Пехарот наменет за победникот во Лига Европа бил украден во мексиканскиот град Леон.

сабота, 21 април 2018 во 15:49
img

Адеми на Изборното собрание на Македонскиот сојуз во Шведска
Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми кој на покана на Македонскиот сојуз во Шведска денеска во Гетеборг присуствуваше и се обрати на Изборното собрание на оваа македонска организација во дијаспората.

сабота, 21 април 2018 во 15:09
img

„Куманово 84 “ нова надеж за боксот во Куманово
Со поддршка на општината повторно вратен на сцената Боксерскиот клуб Куманово 84.

сабота, 21 април 2018 во 15:08
img

ВМРО-ДПМНЕ: Младите се најголема жртва на лагите на СДСМ
Младите денес живеат полошо од пред една година. власта не го слуша нивниот глас, ниту пак ги решава нивните проблеми, велат од ВМРО-ДПМНЕ

сабота, 21 април 2018 во 15:06
img

Инвестициите се најважни за раст на економијата
Владата има начини и планови како да ги врати напластените долгови од претходната власт, изјави министерот Драган Тевдовски, во Вашингтон каде македонската делегација имаше средби со ММФ и Светска банка.

сабота, 21 април 2018 во 15:02
img

Анѓушев:Техничките науки се најдобри во делот на иновативноста
На Машинскиот факултет во Скопје се одбележа Светскиот ден на иновативноста и креативноста, во соработка со холандската амбасада.

сабота, 21 април 2018 во 14:59
img

ВМРО-ДПМНЕ: Раководството на АД ЕЛЕМ да одговори на кој начин ги троши парите на граѓаните
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ прашува дали е на повидок уште еден скандалозен и сомнителен договор во АД ЕЛЕМ.

сабота, 21 април 2018 во 14:56
img

Со падот на имунизацијата од морбили, на чекор до епидемија
Само со вакцини против епидемија на ситни сипаници, но и други заболувања што може да се спречат со имунизација.

сабота, 21 април 2018 во 14:43
img

Притворен полицаец, дома му нашле марихуана
Полицијата поднесе кривична пријава против 40 годишен полицаец од Скопје, осомничен за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА