Милошоски одговори на прашањата што е тоа што Македонија го добива деновиве  како позитивна порака а кои се негативните оценки на Брисел, што доколку добиеме и шеста препорака од ЕК но пак останеме блокирани.

 - Кој може да влијае на Грција, САД, Баросо,  Меркел или со години ќе мора да чекаме поинаква клима во атина за влез во ЕУ и НАТО?

- Што му кажавте на Ховит за екстремно високата казна што ја доби новинарот Томислав Кежаровски?

Интервјуто на Горан Момироски со Антонио Милошоски погледнете го во видеото.

Датум на објава: понеделник, 28 октомври 2013 во 18:22
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 08:54

коментари

остави коментар