Според повеќе светски агенции, иранскиот министер за надворешни работи Џавад Зариф се очекува да  му се придружи на американскиот државен секретар Џон Кери на состанокот што в четврток во ОН во Њујорк.

На состанокот меѓу Иран и петте постојани членки на Советот за безбедност плус Германија, се очекува да стане збор за нуклеарната програма на Техеран и за санкциите на ОН кон исламската република.Датум на објава: вторник, 24 септември 2013 во 09:16
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар