Георгина се породи синоќа  во болницата „ Quiron Universal“ во Мадрид, среќната вест Роналдо веднаш ја објави на социјалните мрежи.

Кристијано на своите милионски фанови им сподели фотографија од Георгина, бебето,  и најстариот син, 7- годишниот Кристијано Јуниор.

За ѕвездата на Реал Мадрид ова е прво дете од врската со убавата Георгина, инаку Роналдо покрај Кристијано Јуниор е татко и на близнаците Ева и Матео, родени од сурогат мајка во САД во јуни годинава. 

 

Díganme si esto se puede aguantar!!!! #myboy💙 Buen día☀️☀️☀️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Датум на објава: понеделник, 13 ноември 2017 во 08:50
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:52

коментари

остави коментар