Роберт Рој, се изјаснил виновен по обвинението за убиство на 21 мачка во својот дом во Сан Хозе, Калифорнија.

Роберт првото убиство на мачка го направил во 2015 година.

Тој ги намамувал мачките од домовите на своите сопственици и подоцна во својот дом ги мачел па ги убивал.

Една мачка која успеала да избега била третирана од ветеринар и имала повреда од гризнатина која не била од животинско потекло.

Датум на објава: сабота, 15 јули 2017 во 21:28
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:16

коментари

остави коментар
  1. PSIHOPAT VAKA TREBA DA SE IZMACI ON PA POSLE MLACE MU SE 16 GODINI ZATVOR NA OVA GJUBRE GNASA