Песната и интерпретацијата на ова талентирано момче, „Amar Pelos Dois” е тажна сама по себе, а нема личност која не заплака во Киев кога слушна за тешката животна приказна на Салвадор.

Имено, според неофицијални информации, овој 27 годишен пејач наводно е на листата на чекање за трансплантација на срце, а не сакал никој да знае за тоа за луѓето да не го сожалуваат.

Иако е точно дека Салвадор има здравствени проблеми со срцето, а сето останато и понатаму е само шпекулација.

Дури и на првите две проби на Евровизија во Киев наместо Салвадор пееше неговата сестра Луиза (инаку композиторка), бидејќи нејзиниот брат поради срцевите проблеми не можел да ја напушти земјата на подолг период.

„Неговиот лекарски тим е во Португалија и тој не може да отсуствува од земјата на подолг рок“.

Датум на објава: недела, 14 мај 2017 во 10:18
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:49

коментари

остави коментар