Ужас во Србија: Жена изгризана до смрт од сопствениот шарпланинец

Шарпланинац во улицата Сарајлија во Крагуевац денеска и` го прегризал вратот и ја убил сопственичката Милоратка Вељковиќ (69), пренесува Нова.рс.

Полицијата е на терен и истрагата е во тек.

Кучето што ја убило сопственичката е згрижено од Службата за зоохигиена по повик на полицијата и брзата помош.

Трагедијата се случила утрово, а екипата на Брза помош морала да чека полицијата да ја утврди смртта на жената бидејќи кучето било агресивно и кон лекарите.

Соседите велат дека кучето и претходно било агресивно.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер