Во дуелот од 4. коло, МЗТ Скопје победи со 108:99.

На денешниот дуел, тренерот Жељко Лукајиќ ќе може да смета на Марко Симоновски, а и овој натпревар ќе го „прескокне“ Дарко Соколов.
МЗТ Скопје е последен во АБА лигата со две победи и 12 порази, додека Игокеа има 5 победи и 9 порази.

Покрај овој дуел денеска се играат и дуелите: Олимпија - Мега и ФМП - Морнар, додека во првиот дуел од оваа рунда синоќа Партизан го совлада Задар со 95:87. 

Датум на објава: петок, 05 јануари 2018 во 10:36
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар