Македонецот денеска во полуфиналето го победи вториот носител на турнирот Федерико Зебалос од Боливија со 2-0.

И во двата сета Јотовски му препушти на противникот по три гема (6:3 и 6:3).

Противник во мечот за трофејот на македонскиот тенисер ќе биде Гиљерме Оласо од Шпанија. 

Датум на објава: сабота, 15 јули 2017 во 14:39
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар