Ѓоковиќ во последниот меч од осминафиналната рунда кој се одигра денеска, во три сета со 6-2, 7-6 и 6-4 го победи Адриан Манарино од Франција.

Ѓоковиќ, кој е втор носител на турнирот, во четвртфиналето ќе игра против Чехот, Томас Бердих (11. носител).

Во останатите четврфинални мечеви кои на програмата се утре ќе се сретнат: Роџер Федерер (Швајцарија, 3) – Милош Раониќ (Канада, 6), Марио Чилиќ (Хрватска, 7) – Жил Милер (Луксембург, 16) и Енди Мареј (В. Британија, 1) – Сем Квери (САД, 24).

Датум на објава: вторник, 11 јули 2017 во 17:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар