Иако беше најавувано дека Французинот ќе го засили Манчестер Јунајтед, сепак забраната за трансфери што му беше изречена на Атлетико беше пресудна Гризман да остане во Мадрид.

- Во ова тешко време за Атлетико би било многу некоректно од моја страна да го напуштам клубот, изјави Гризман.

Последната сума за откупната клаузула на Гризман изнесува 100 милиони евра. 

Датум на објава: вторник, 13 јуни 2017 во 10:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар