На натпреварот одигран во четвртокот во Скопје избраниците на селекторот Раул Гонзалес славеа победа со 30:25 и на реваншот во Исланд ќе се обидат да ја повторат играта од „Борис Трајковски“ и да освојат барем бод кој би бил од голема важност во конечниот редослед на табелата.

На првиот дуел од 4.коло вчера Чешка ја совлада Украина со 32:25 и с епроби на првото место.
Табела: Чешка 4 бода (4 натпревари), Македонија 4 (3), Украина 4 (4) и Исланд 2 (3).
Пласман на ЕП 2018 во Хрватска ќе обезбедат првите две репрезентации на крајот од квалификациите. 

Датум на објава: недела, 07 мај 2017 во 12:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар