Трофејот освоен по победата против Фернандо Вердаско во финалето во Дубаи за Мареј беше вкупно 45. во неговата кариера.

Воедно, во 14-от меѓусебен меч на овие двајца тенисери, Мареј ја забележа 13. победа.  

По овој триумф, Мареј ќе ја зголеми предноста на врвот на АТП листата во однос на вториот светски тенисер Новак Ѓоковиќ. /МИА


коментари

остави коментар