16-годишната скијачка од Македонија на вчерашните квалификации го освои 46.место со време 2:24.92 минути или заостанување од 25.14 зад првопласираната.

Велеслаломот ќе се одржи на 16.февруари (четврток), а Симјановска треба да настапи и во квалификациите во слаломот следниот ден.

На Светското првенство Македонија во машките дисциплини ќе ја претставуваат шест скијачи (Антонио Ристевски, Лука Божиновски, Дардан Дехари, Воислав Синадиновски, Марјан Нашоку и Виктор Петров), кои ќе настапат во квалификациите во велеслалом (16.февруари) и во слалом (18.февруари). 

Датум на објава: вторник, 14 февруари 2017 во 13:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар