Во текот на викендот ќе се одиграат натпреварите: Хамбургер – Мајнц, Херта – Баер Леверкузен, Инглштат – Хофенхајм, Келн – Аугсбург, Борусија Менхенгладбах – Баерн, Волфсбург – Борусија Дортмунд (сабота), Штутгарт – Вердер и Ајнтрахт – Дармштат (недела).
Табела: Баерн 40 бодови, Борусија Дортмунд 32, Волфсбург 25, Борусија Менхенгладбах 23, Херта 23, Баер Леверкузен 21, Хамбургер 21, Шалке 21,...

Датум на објава: петок, 04 декември 2015 во 18:36
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар