Глумеле во филмски хитови , а не сакаат да ги гледаат

И покрај тоа што познатите актери прават кариери во филмовите што ги гледаат милиони ширум светот, некои од нив не се подготвени да ги гледаат, пишува Инсајдер.

Некои не можат да се гледаат или слушаат себеси, други сметаат дека тоа е губење време ... Погледнете кои sвезди не ги гледаат нивните филмови.

Адам Драјвер во најголем дел не ги гледа своите филмови, но направил исклучок со „Војна на вездите“

Во едно интервју минатата година, тој рече дека никогаш не сакал особено да ги гледа своите филмови. Додаде дека бил навикнат да глуми во претстави и дека не му е јасно зошто треба да ги гледа своите филмови.

„Се додека го знам чувството ... тоа ми е доволно“, рече Драјвер.

Том Хенкс верува дека гледањето себеси во филмовите би било „ужасна грешка“.

Иако глуми во некои легендарни холивудски достигнувања, Том Хенкс во 2016 година призна дека не гледал многу од своите филмови, вклучувајќи ги и хитовите како Форест Гамп, Филаделфија и Бродоломот на животот. Од сите овие филмови заработи номинации за Оскар за најдобар актер. Тој рече дека не ги гледал неговите филмови затоа што сметал дека тоа е „ужасна грешка“.

"Затоа што никогаш нема да  научите што треба да направите. На некој начин, вие учите само што не треба да правите. Работата со гледање стари филмови е дека тие никогаш не се менуваат", објасни Хенкс.

Рис Витерспун би „преминала во самоомраза“ кога би ги гледала своите филмови.

За време на интервјуто во 2010 година, актерката Рис Витерспун призна дека одбила да ги гледа филмовите во кои глуми, а понекогаш дури и заборава на сцените во кои се појавила.

„Имам тотална амнезија за сите филмови што некогаш сум ги направила. Не ги гледам затоа што ако ги гледав, ќе дојдев во состојба на самоомраза“, објасни Рис.

Таа исто така рече дека имала можност да ја види својата работа и дека потоа се чувствува чудно.

"Понекогаш гледам стара снимка. Ја гледам и мислам дека апсолутно не се сеќавам на неа. Тоа е навистина чудно", додаде актерката.

Ал Пачино не почувствувал потреба да ги гледа повеќето негови филмови

Ѕвездата на некои од најпознатите филмови во Холивуд, Ал Пачино, рече дека не учел многу од својата работа.

"Нема вистинска потреба да погледнам наназад. Ги имам видено. Знам што е тоа. Ако е добро, се чувствувам среќен, ако не е добро, тоа е нешто што сакате да го заборавите", рече Пачино, додавајќи дека единствениот исклучок е ако случајни има некои од неговите стари филмови на телевизија.

Меган Фокс воздивнала додека ги гледала нејзините филмови

За време на интервјуто минатата година, актерката гледала клипови од разни проекти во кои учествувала. Таа воздивна гласно и видливо зачидена, рече дека е многу „чудно“ да се погледне себеси.

„Чувствував непријатност во стомакот ... ах, убијте ме, само убијте ме“, рече таа, гледајќи ги снимките од нејзините филмови.

„Зошто ми го правите ова? Само да ме задави или нешто слично“, додаде таа.

На крајот, таа објасни дека и е многу тешко да се погледне затоа што сега е поинаква личност отколку што била порано.

Џулијана Мур вели дека снимањето, а не гледањето филмови е она што и прави задоволство

Актерката Џулијана Мур има зачудувачка филмографија, со која заработила повеќекратни номинации за награди. Сепак, во 2013 година, таа рече дека не може да гледа ниту еден од нејзините филмови.

„Не сум гледала ниту еден мој филм. Не можам да седнам за време на премиерата или слично. Сакам повеќе да бидам на филм отколку да го гледам. “.

Хоакин Феникс има гледано само два од неговите филмови

Тој верува оти гледањето на сопствените филмови ќе му помогне да напредува како актер, но тоа не се случило.

„Мислев дека можеби сум доволно зрел за да гледам и да научам, да кажам,„ Ова се грешките што ги направив ... “Сепак, тоа е нешто со што сè уште се борам“, рече Феникс.

Анџелина Џоли не сака особено да ги гледа своите филмови

Во интервју во 2009 година, Анџелина Џоли објасни дека иако барем еднаш ги гледала повеќето од нејзините филмови, сепак имало некои проекти што досега не ги видела.

„Ми се допаѓа процесот на правење филмови повеќе отколку што сакам да ги гледам“, објасни таа.

Џоли исто така додаде дека не чувствува потреба да ги гледа своите филмови повеќе од еднаш.

притисни ентер