Последни вести

Најважни вести

Дуел Пендаровски-Сиљановска во „Само вистина“ на 2 мај!

Соочувањето ќе биде во живо во емисијата „Само вистина“ на 2 мај, четврток, со почето...

Синот на Мира „Дизел“ вработен со дискрециона одлука на директорот на ЕЛЕМ

Антикоруопциската комсија побара да се поведе прекршочна пријава против министеротза еконимија Кр...

Реџепи за судијката: Не ја жалам, таквите нека починат

 Тој се очекува наскоро да биде повикан на распит во ОЈО, по вчерашното обраќање за случувањ...

Функционерите се фатија за лопатите, но брзо се „заморија“

 Македонија од секогаш имало  ѓубре и диви депонии, но последниве години проблемот ескалира, а тоа е проследено со постепеното издигнување на свеста кај некои граѓани кои бараат итно решавање на овие проблеми. Град Скоп...

Големи шумски пожари пустошат низ Норвешка (ВИДЕО)

Само во малото гратче Сокндал се евакуирани 150 домаќинства , каде пшожарот во тој регион беснее од вчера. Пожарникарите велат дека пожарите и натаму се надвор од контрола , поради силниот ветар што го разгорува. Норвешкит...

Капсулата на SpaceX експлодира за време на тестирањето (ВИДЕО)

Но , по успешните полетувања , се случи и еден енуспех. Капсулата за тестирање Crew Dragon експлодира за време на проверката на моторот. Експлозијата се случила за време на тестирањето на капсулата во ракетниот центар Кејп Канаве...

Оштетени голем број објекти при деактивирање на бомба од Втората светска војна

Неколку илјади жители во тој дел на Регенбург биле евакуирани , пред да се изврши контролираната детонација на бомбата тешка 250 килограми. Од полицијата соопштуваат дека при детоинацијата на бомбата се оштетени голем број станов...

Непосредно пред средбата со Путин , Ким го смени својот најблизок соработник (ВИДЕО)

Ким Јонг Чол беше претседател на одделот на Обединетиот фронт , тело на севернокорејската Работничка партија , која се занимава со односите на Северна Кореја со странство , аво последно време со САД. Веста за смената е објавен...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми