Најважни вести

Гласањето непречено, одѕивот до 9:00 часот од пет изборни единици 5,19 отсто

Гласањето на предвремените парламентарни избори во првиот час и половина минува непречено, а одѕи...

Избирачките места се отворија во 7 часот, гласањето трае се’ до 21

 Граѓаните на Македонија можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии. ...

Во 21 часот Отворено студио на Канал 5

Кој ќе биде казнет а кој награден, кој ќе оди на одмор а кој во политичка пензија? Дали повеќе...

Вкупно активни 3.475 случаи на Ковид-19, најмногу заболени во Скопје и Тетово

Вкупно активни 3.475 случаи на Ковид-19, најмногу заболени во Скопје и Тетово

Бројката на заболени повторно е највисока во Скопје, со тоа што вчера од направените 1.259 тестирања во главниот град се регистрирани 76 позитивни лица. По Скопје следи Тетово со регистрирани 13 новозаболени. Што се однесува д...

Руските научници ја завршија првата фаза од тестирањето на вакцината за ковид – 19

Руските научници ја завршија првата фаза од тестирањето на вакцината за ковид – 19

Ова го соопшти Вадим Тарасов, директор на Институтот за транслациона медицина и биотехнологии на првиот медицински универзитет. Клиничкото тестирање на безбедноста на вакцината е вршено на првиот медицински универзитет. Целта ...

Каква е излезноста во Арачиново?

Каква е излезноста во Арачиново?

Текот на гласањето во Арачиново  го следи Сунаи Сабриоски.  Граѓаните на Македонија можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии. Дали навреме се отворија избирачките места во Арачиново ? Цел...

Сончево и топло до 32 степена

Сончево и топло до 32 степена

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степени. УВ=9 Во Скопје, сончево со мала облачност....

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube