Последни вести

Најважни вести

Уште една жена почина од Ковид 19 –стружанка на 66 годишна возраст- новозаболени 22-вкупно досега 241

Откако ги почуствувала првите симптоми таа во вторникот закажала тестирање преку својот матичен л...

Полицискиот час почнува во 16 часот и ќе трае до 05 часот наутро

Екипата на Канал 5 е на улица Македонија во центарот на Скопје. Каква е атмосферата во градот ја ...

Соединетите американски држави се новиот епицентар на корона вирусот

 Дека состојбата во САД е критична, потврди и американскиот претседател Трамп, кој вчера ја ...

Тажен ден во Италија, рекордни – 969 починати, во светот досега заразени 600.859 луѓе

Тажен ден во Италија, рекордни – 969 починати, во светот досега заразени 600.859 луѓе

– Во Италија од новиот коронавирус починаа 9.134 лу]е, а во последните 24 часа нивниoт број изнесува 969, а регистрирани се 5.909 нови случаи. Тоа е најголема цифра на смртни случаи во еден ден. Во САД досега се забележа...

Обвинителството ќе ја истражува смртта на жената од Струга

Обвинителството ќе ја истражува смртта на жената од Струга

Според првичните информации, поради нагло влошената здравствена состојба кај сега починатата пациентка, матичниот лекар  препорачал хоспитализација на Инфективното одделение во охридската болница. Но  пациентката и покр...

Русите направиле лек против коронавирусот?!

Русите направиле лек против коронавирусот?!

Руската федерална агенција за биомедицина направила препарат за лекување коронавирус на основа на лекот против маларија „мефлокин“, соопшти прес службата на оваа руска институција. „Руската ФМБА работела на н...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми