Последни вести

Најважни вести

Истече рокот за потврдување на листите на кандидати, до 23 септември жребување на редоследот

Вака потврдените листи, ОИК ги доставува до Државната изборна комисија (ДИК), која најдоцна до 23...

Активни 13.261 случаи на Ковид-19, колективен имунитет ќе се постигне само со вакцинација

Нема ниту еден аргумент зошто граѓаните не би се вакцинирале, тоа е единствениот начин да постигн...

Русковска: Истрагата за Драги Рашковски во завршна фаза

– Истрагата е во завршна фаза. Го добивме материјално-финансиското вештачење. Се чека уште ...

САД: Генералното собрание на ОН да не се претвори во жариште на ковид-19

САД: Генералното собрание на ОН да не се претвори во жариште на ковид-19

Амбасадорката на САД во ОН Линда Томас-Гринфилд за Си-Би-Ес њуз изјави дека администрацијата е „загрижена за настанот во ОН што може да стане жариште и дека треба да се преземат сите мерки за да се спречи состанокот на свет...

ДУЕЛ ЗА ИДНИНАТА, во Само Вистина, во понеделник 20 септември во 18:30 часот

ДУЕЛ ЗА ИДНИНАТА, во Само Вистина, во понеделник 20 септември во 18:30 часот

Заев, како премиер на Македонија доживеа да види веење на нашето знаме во седиштето на НАТО, решавање на спорот со Грција, но и ковид пандемијата како и последната несреќа со пожарот во Тетово. Дали Заев е задоволен од своите рез...

Во Мадрид 25.000 млади се собраа на забава, најголема од почетокот на пандемијата (ВИДЕО)

Во Мадрид 25.000 млади се собраа на забава, најголема од почетокот на пандемијата (ВИДЕО)

Околу 25.000 млади луѓе се приклучија на масовната забава со пиење на отворено, по повод почетокот на студентската година на универзитетот во Мадрид, без да ги почитуваат безбедносните мерки, соопшти полицијата, признавајќи дека ...

Две жртви и десетина повредени во пожар во четирикатница во Хамбург

Две жртви и десетина повредени во пожар во четирикатница во Хамбург

Уште едно лице е тешко повредено, изјави портпаролот на противпожарната служба. Четиринаесет други станари во станбената зграда во областа Харбург биле спасени. 85 пожарникари се бореле со пожарот. Вкупно 11 возрасни и три дец...

Трудо на на ден пред вонредните избори е свесен за опасноста пред подемот на конзервативците

Трудо на на ден пред вонредните избори е свесен за опасноста пред подемот на конзервативците

Неколку дена пред предвремените парламентарни избори во Канада и неизвесноста што ги придружува, либералниот канадски премиер ги повика граѓаните „стратешки да гласаат“ со цел да избегне пораз од инвазивните конзерват...

МЗ: Со хебла е оштетена таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

МЗ: Со хебла е оштетена таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Обезбедувањето на болницата забележило дека таблата од надворешната страна на болницата е отворена со хебла и го известиле електричарот од болницата, а веднаш била повикана и полиција. Струјата во модуларната болница е во функ...

Премиерот на Австралија: Го разбирам разочарувањето на Франција

Премиерот на Австралија: Го разбирам разочарувањето на Франција

Тој, сепак, посочи дека Австралија мора да ги заштити своите интереси во договорот вреден 40 милијарди долари. Австралискиот премиер Скот Морисон рече дека неговата земја, како и секоја суверена држава, секогаш мора да донесув...

Орландо Блум плива со голема бела ајкула, веднаш му се јави Кети Пери (ВИДЕО)

Орландо Блум плива со голема бела ајкула, веднаш му се јави Кети Пери (ВИДЕО)

Имено, додека бил во вода на даска за сурфање во близина на Малибу, како што се гледа на видеото, околу него плива голема бела ајкула. "Веслање на даска со голема бела ајкула. ​​Кога стравот ќе стане ваш пријател, дури и ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube