Последни вести

Најважни вести

Не се 67 , туку се потврдени 76 нови случаи на ковид 19 во последното деноноќие , еден починат

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 26 оздравени пациенти во: Скопје-12, Куманово-2, Т...

За СДСМ 5 јули е „зацементиран“ термин, за ВМРО-ДПМНЕ не е предмет на дискусија

Ќе разговараме за избори откако ќе се справиме со епидемијата од Ковид – 19, вели претседат...

Андреј Жерновски и Стефан Андоновски во „Само вистина“

Заев е неконзистентен, за нас бројките се алармантни и ситуацијата не е нормална, рече Андоновски...

Јанева: Обвинението го распарталивме како баница

Јанева: Обвинението го распарталивме како баница

Зборувајќи гневно и со емоции екс специјалната обвинителка Катица Јанева на самиот финиш од судењето за случајот Рекет даде завршни зборови. Рече и е жал што обвинителката Вилма Русковска не беше во судница да ја слушне, но не би...

До четврток ќе се донесе одлука за евентуално враќање на рестриктивните мерки

До четврток ќе се донесе одлука за евентуално враќање на рестриктивните мерки

Ги следиме информациите, бројките од денеска, ќе ги следиме и во текот на утрешниот ден или во четврток ќе се донесат соодветни одлуки. Ова денеска на прес-конференција го истакна министерот за здравство Венко Филипче, кој реч...

Хаос во САД , протестите излегоа од контрола , дивее и полицијата и демонстрантите (ВИДЕО)

Хаос во САД , протестите излегоа од контрола , дивее и полицијата и демонстрантите (ВИДЕО)

Еден полицаец бил прегазен во понеделникот вечерта во Њујорк, а на снимките се гледа дека поради силата на ударот, тој полетал во воздухот и паднал меѓу автомобилот што го удрил и друг автомобил во движење. За среќа, тој преживеа...

Забранет спотот на Вучиќ , во кој што на девојче му кажува дека ќе го врати татко и од Германија (ВИДЕО)

Забранет спотот на Вучиќ , во кој што на девојче му кажува дека ќе го врати татко и од Германија (ВИДЕО)

РЕМ подоцна објави дека Советот утврдил дека политичката реклама на Српската напредна странка, во која српскиот претседател Александар Вучиќ разговара со девојче на возраст од околу 4-5 години, играјќи си со воз, коцки и други иг...

Стотици камиони блокирани на границата меѓу Србија и Косово поради забрана за стока без ознака ,,Република Косово”

Стотици камиони блокирани на границата меѓу Србија и Косово поради забрана за стока без ознака ,,Република Косово”

Косовската влада на Албин Курти воведе нов пакет на мерки за реципроцитет овој викенд што ги замени 100 процентните царините за стоките од Србија. Властите во Белград ги сметаат за полоши од 100% такси од ноември 2018 година, ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми