Последни вести

Најважни вести

Демерџиев во Скопје на средба со министерот Спасовски

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Бугарија, Иван Демерџие...

Конфликтот меѓу Бугарија и Македонија оди во интерес на трети страни

Со ваков став вчера излегоа шефот на македонската дипломатија Бујар Османи и бугарскиот европрате...

 Џонсон изјави дека Путин, му се заканил пред почетокот на инвазијата на Украина

Џонсон изјави дека Путин, му се заканил пред почетокот на инвазијата на Украина

„Во еден момент ми се закани и рече: 'Борис, не сакам да те повредам, но со една ракета би траело само една минута', или така нешто слично“, вели Џонсон во документарна емисија на ББЦ . „Ако се суди с...

На Попова Шапка утрово измерени -12 степени

На Попова Шапка утрово измерени -12 степени

 Најниска беше температурата на Попова Шапка -12 степени, во Маврови Анови беа измерени -7 степени, во Берово и Крушево -6, во Дебар -4, во Струмица и во Охрид -3, во Прилеп, Претор и Крива Паланка -2, во Битола и Виница -1,...

Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина

Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја повика денеска Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина, наведувајќи други земји кои ја промениле својата политика на недавање оружје за земјите во конфликт по руска...

Во вториот круг од парламентарните избори во Тунис излезност од само 11,3 отсто

Во вториот круг од парламентарните избори во Тунис излезност од само 11,3 отсто

Гласачите во Тунис масовно го бојкотираа вчерашниот втор круг од парламентарните избори во земјата, бидејќи на гласање излегоа само 11,3 отсто од осумте милиони граѓани со право на глас, покажуваат прелиминарните резултати на Држ...

Осум лица убиени на роденденска забава во Јужноафриканската Република

Осум лица убиени на роденденска забава во Јужноафриканската Република

Инцидентот се случил вчера доцна попладне по локално време, кога двајца вооружени напаѓачи отвориле оган врз гостите кои се собрале на роденденска забава, соопшти јужноафриканската полициска служба. Како што се наведува, осомн...

 Јоксимовиќ: Чувствувам болки секое утро

Јоксимовиќ: Чувствувам болки секое утро

Актерот Саша Јоксимовиќ отишол на неколку прегледи, а на последниот ги шокирал лекарите кога виделе како изгледа неговиот желудник. Актерот Саша Јоксимовиќ уште од детството мака мачи со здравствениот проблем поврзан со желудн...

Потегот на шпанскиот премиер ги воодушеви жените ширум светот!  (видео)

Потегот на шпанскиот премиер ги воодушеви жените ширум светот! (видео)

Видеото со шпанскиот премиер Педро Санчез и шпанската принцеза Леонор стана мегапопуларно на TикТок. Принцезата Леонор од Шпанија, како престолонаследнична на едно од европските кралства уште од мали нозе го привлекува внимани...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube