Последни вести

Најважни вести

Рашковски заминува од Владата, Заев ја прифатил оставката

Заев ја прифатил неговата оставка од функцијата секретар во кабинетот на премиерот... По еден ...

Филипче: Мерките даваат резултати, денеска имаме околу 1000 новозаразени

 За седум дена регистрирани сe 6.867 нови позитивни случаи, 13,4% помалку во однос на претхо...

„Само Вистина“ вечерва со Оливер Спасовски

Дами и господа, вечерва на жешкиот „икс“ резервиран за Само Вистина ќе говори Министе...

Законот за потекло на имотот клуч за проверката на богатството на функционерите

Законот за потекло на имотот клуч за проверката на богатството на функционерите

На тој начин, вели за Канал 5 претседателката на ДКСК Билјана Ивановска ќе се избегне ризикот функционери,имотот стекнат за време на мандатот да го ставаат на туѓо име, на член од семејството или пријател, а по завршувањето на ма...

Проектот презентиран-како ќе изгледаат висококатниците?

Проектот презентиран-како ќе изгледаат висококатниците?

Инвеститорите го презентираа проектот кој крена голема прашина во јавноста. Висококатници од 15, 20 и 25 ката, од кои две за домување и деловни простории и една целосно за деловни објекти. На горните катови ќе биде домувањето и д...

Полицајката случајно го убила младиот Афроамериканец, протести низ САД (Вознемирувачко видео)

Полицајката случајно го убила младиот Афроамериканец, протести низ САД (Вознемирувачко видео)

Даунт Рајт бил застрелан во неделата откако се спротивстави на апсењето и се обиде да им избега на полицајците со неговиот автомобил. И според полицискиот извештај и снимките што ги објавија, се чини дека ова убиство било - не...

Вучиќ ја назначи Невена Јовановиќ за нов амбасадор на Србија во Македонија

Вучиќ ја назначи Невена Јовановиќ за нов амбасадор на Србија во Македонија

Јовановиќ на оваа позиција доаѓа од позицијата Заменик-помошник министер за билатерална соработка во Министерството за надворешни работи на Србија. На досегашната вонредна и ополномоштена амбасадорка на Србија во Скопје, Душан...

Белата куќа: Џил Бајден добро го поднесе медицинскиот зафат

Белата куќа: Џил Бајден добро го поднесе медицинскиот зафат

Претседателот Џо Бајден (78) бил денеска наутро со својата 69-годишна сопруга во посета на медицинска установа во Вашингтон. И двајцата се вратиле во Белата куќа во текот на утрото. „Првата дама добро ја издржа медици...

 По координативната средба кај Џафери , за утре е закажана собраниска седница

По координативната средба кај Џафери , за утре е закажана собраниска седница

Вонредната координативна средба ја свика претседателот на Собранието во насока на деблокирање на целокупната работа на Собранието, вклучително и работата на работните тела, со оглед на тоа што работата на дел од матичните работи ...

Франција ќе ја дава вакцината Johnson & Johnson само на постари од 55 години

Франција ќе ја дава вакцината Johnson & Johnson само на постари од 55 години

Вакцината на производителот беше прекината во Соединетите Држави и Јужна Африка поради ретка појава на тромбови, по што лабораторијата ја одложи испораката на вакцината за еднократна употреба во Европа, четврта по ред одобрена од...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube