Последни вести

Најважни вести

На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу еден час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.  Интензитетот на ...

Активен пожарот меѓу охридските села Вапила и Расино, изгаснати 20 пожари во изминатото деноноќ

Останати се екипи на Дирекцијата за заштита и спасување, другите се повлечени, а според раноутрин...

Трифун Костовски вечерва во „Жешко политичко лето“

Што покажува приватната истрага на Трифун Костовски? „36 000 депоненти се оштетени... .....

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

– Би сакал да ги поздравам моите македонски пријатели и да ви кажам колку сум возбуден што ќе соработувам со своите колеги професионалци Доналд Ворен  Мафет и Мет Дилон на создавање филмско, музичко и медиумско студио ...

До Регулаторната комисија за домување 205 барања за посредување во спорови

До Регулаторната комисија за домување 205 барања за посредување во спорови

Податоците на Регулатората комисија за домување (РКД) покажуваат дека вкупно 7 115  станбени згради се управувани од управител или заедница на сопственици, а во целата држава има десет лиценцирани инспектори за домување. ...

Од утре до недела променливо време, со дожд и пад на температурите

Од утре до недела променливо време, со дожд и пад на температурите

Локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и град. Температурите ќе бидат во постепено опаѓање. Во Скопската Котлина ќе преовладува променливо о...

ЕУ го „подзатвори“ вентилот за гас

ЕУ го „подзатвори“ вентилот за гас

На 5 август, земјите-членки на ЕУ формално усвоија итен план за намалување на потрошувачката на гас за да заштедат гориво за зимата поради неизвесноста со руските испораки, и покрај противењето на Полска и Унгарија на конечната в...

Фото: Таа го има најубавиот задник меѓу жените на фудбалерите

Фото: Таа го има најубавиот задник меѓу жените на фудбалерите

Рејчел често ја разгорува машката фантазија со еротски фотографии. Секако, ова и носи огромен профит, а пристигнаа и нови фотографии од Ибица. Додека нејзиниот сопруг е со тимот на предсезонски тренинзи, Рејчел ужива н...

„КАМ“ шампион според бројот на новоотворени маркети во Бугарија годинава

„КАМ“ шампион според бројот на новоотворени маркети во Бугарија годинава

Порталот посочува дека од почетокот на годинава, компанијата „КАМ“ отворила шест нови супермаркети на територијата на Бугарија, оставајќи ги зад себе бугарскиот „Т-МАРКЕТ“ со пет отворени продавници, австр...

ССМ: Минималните животни трошоци во јули 47.042.000 денари

ССМ: Минималните животни трошоци во јули 47.042.000 денари

Според Синдикатот, оваа сума не е доволна ниту за семејства каде има двајца вработени кои имаат примања од една просечна и една минимална плата. – Истовремено, имајќи во предвид дека инфлацијата од 16 проценти ја обезвре...

Поплави во Сеул, најмалку седуммина загинати

Поплави во Сеул, најмалку седуммина загинати

Во јужниот дел на Сеул синоќа наврнаа повеќе од 100 мм дожд на час, додека во некои делови од градот паднале 141,5 мм, што е најлошиот дожд во последните 80 години, објавија локалните медиуми, цитирајќи ја Корејската метеоролошка...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube