Најважни вести

Поради пандемијата Денот на македонската револуционерна борба се одбележува под посебни услови

Годинава, поради пандемијата со Ковид-19, одбележувањето ќе се одржи со запазување на протоколите...

Полицијата прекина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30  полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостит...

Марјан Камиловски и Ненад Јовановиќ во „Само вистина“

Никој не посакува толку заразени, но никој во светот незнае дали ова е втор или трет бран, едност...

Времето денеска ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец

Времето денеска ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец

Во Скопје, сончево време со слаба утринска магла. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 21 степен. Од Управата за хидрометеоролошки работи, најавувата дека времето во следните два дена ќе се ...

МВР: 207 санкционирани возачи во Чаир

МВР: 207 санкционирани возачи во Чаир

Само на територијата на општина Чаир изречени се вкупно 207 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 23 лица, 24 технички неисправни и нерегистрирани возила, неносење заштитна маска 31... Засилените сообраќајни контроли продо...

Во Грција се воведува полициски час во Атина и други жаришта

Во Грција се воведува полициски час во Атина и други жаришта

Во телевизиско обраќање Мицотакис нагласи дека ќе се воведе ноќен полициски час во областите што припаѓаат на нивоата три и четири со ризик како што се Атина, Солун, Јанина, Закинтос и други жаришта. Во Грција вчера беа регист...

Честитка од Претседателот Пендаровски по повод 23 Октомври

Честитка од Претседателот Пендаровски по повод 23 Октомври

Во рамки на одбележувањето на државниот празник, делегации од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија денеска положуваат свежо цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во Скопје и Спомен куќата на Петар П...

ЈСП Скопје: Автобусите ќе сообраќаат по неделен возен ред

ЈСП Скопје: Автобусите ќе сообраќаат по неделен возен ред

Од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информираат дека истиот режим ќе важи и во сабота и во недела. – Во петок и во недела, дежурни ќе бидат три билетарници, односно од 7 до 19:30 часот отворени ќе бидат билетарниц...

Заев верува дека ќе се најде решение со Бугарија

Заев верува дека ќе се најде решение со Бугарија

Во разговорите, премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи, изразија надеж дека подготвеноста на земјата ќе се формализира и со усвојување на р...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube