Последни вести

Најважни вести

Силјановска Давкова и Пендаровски повторно ќе се соочат на претседателски избори

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска Давкова и официјално ја објави кандидатурата за пре...

Апанажа за Ковачевски и Спасовски од 2500 евра наредните 12 месеци

Комисијата за избори и именување во Собранието ги прифати барањата на поранешниот премиер и минис...

„Само Интервју“ со Панче Тошковски

Има ли на повидок решение за проблемот со пасошите? Се креира ли намерно хаос со личните документ...

Неизвесна битка во првиот круг од претседателските избори, кој може да очекува водство?

Неизвесна битка во првиот круг од претседателските избори, кој може да очекува водство?

 Според Зоран Иванов бројните кандидатури за иден шеф на државата во првиот круг значително ќе ги разводнат гласовите и смета дека ќе претстои мртва трка помеѓу Пендаровски и Силјановска во вториот круг. Новинарот Бранко ...

Ослободителна пресуда за Мијалков, Грујовски, Јакимовски во случајот „Трезор“

Ослободителна пресуда за Мијалков, Грујовски, Јакимовски во случајот „Трезор“

 Освен Мијалков, од обвинението за злоупотреба на буџетски пари за набавка на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при УБК преку британската фирма Гама а со посредство на Финзи, ослободени се и ост...

Ахмети: Османи претседателски кандидат на ДУИ - „Не“ за Русија, „Да“ за Европа

Ахмети: Османи претседателски кандидат на ДУИ - „Не“ за Русија, „Да“ за Европа

Со Бујар Османи ДУИ влегува во претседателската трка- лидерот на партијата Ахмети на прес конференција ги потврди долгонајавуваните шпекулации дека шефот на дипломатијата ќе биде нивниот предлог, откако пропадна идејата за консен...

Кабинет на Пендаровски: Претседателот следната неделаќе извести за неговата кандидатура

Кабинет на Пендаровски: Претседателот следната неделаќе извести за неговата кандидатура

Канал 5 побара став и од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски..Оттаму предмалку за неговата кандидатура за втор претседателски мандат соопштија дека се работи за информации  за одлуки  кои не се официјално донес...

Анкета: Мнозинството Американци-ниту Бајден ниту Трамп не се ментално способни за Белата куќа

Анкета: Мнозинството Американци-ниту Бајден ниту Трамп не се ментално способни за Белата куќа

Американските гласачи се главно скептични дека претседателот Џо Бајден е ментално способен за втор мандат, но истото го мислат и за неговиот најверојатен ривал на изборите, Доналд Трамп, покажуваат денеска објавените резултати од...

Дани Алвеш осуден на 4,5 години затвор

Дани Алвеш осуден на 4,5 години затвор

На 20 јануари 2023 година, Алвеш беше приведен во Шпанија поради  случај на сексуално вознемирување. Оттогаш тој е во притвор. Самиот Алвеш ги негираше обвинувањата против него и постојано го менуваше своето сведочење во слу...

Арсовска предлага итна седница на Советот на Град Скопје за помош на Леонид Индов

Арсовска предлага итна седница на Советот на Град Скопје за помош на Леонид Индов

- Арсовска до советниците предложи да донесат одлука со која ќе донираат еден месечен паушал, а градоначалникот на Град Скопје една месечна плата во акцијата организирана од Град Скопје за што побргу да се соберат потребните сред...

Том Круз ја заврши врската со 25 години помладата Русинка

Том Круз ја заврши врската со 25 години помладата Русинка

Том Круз наводно раскинал со 25 години  помладата Русинката Елсина Кајрова, велат пријатели на двојката, пишува The Sun. Очигледно, тој раскинал со неа бидејќи престанал да има емоции, но сакал да останат пријатели б...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube