Последни вести

Најважни вести

Јовески ја суспендираше Рускоска, Муареми се повлече од директор во финансиска полиција

Русковска суспендирана од работа, Муареми си поднесе оставка од директорската функција- случајот ...

Охридското обвинителство го истражува регистрирањето на бугарското здружение „Цар Борис III“

Охродското обвинителство по допрен глас го истражува регистрирањето на бугарското здружение цар Б...

Фатмир Битиќи утре во „Жешко политичко лето“

Доколку имате прашања до нашиот гостин испратете ги најдоцна до 14 часот (17.8.2022 година) на ел...

Мицкоски позитивен на Ковид-19, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

Мицкоски позитивен на Ковид-19, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

-Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот Христијан Мицкоски во општина Маврово- Ростуше закажани за денеска во 17:45 се откажани. Причина за откажување е развивањето на симптоми од Ковид 19 на претседателот на па...

Полицијата пронајде одземено дете во Скопје, приведена сторителката

Полицијата пронајде одземено дете во Скопје, приведена сторителката

Денеска полициски службеници од СВР Скопје ја лишија од слобода С.С. од Скопје, набрзо по добиена пријава околу 11.30 часот дека одземала бебе од Ѓ.М., која, според пријавеното, бебето го оставила пред маркет во Градски трговски ...

Двегодишно девојче од Турција гризнало змија, животното ѝ вратило (ВИДЕО)

Двегодишно девојче од Турција гризнало змија, животното ѝ вратило (ВИДЕО)

Девојчето е пренесено во болница и е во добра состојба. Таткото на девојчето за локалните медиуми изјавил дека инцидентот се случил во дворот на семејната куќа. „Додека бев на работа ми се јавија и ми рекоа дека моето...

Италијанците шокирани од однесувањето на турист во Помпеја: Каков варварин, казнете го!

Италијанците шокирани од однесувањето на турист во Помпеја: Каков варварин, казнете го!

Тој го возел мопедот околу километар и пол, по што обезбедувањето го привело и чекало да пристигне полицијата. Иако во меѓувреме се извинил, италијанските медиуми го нарекоа варварин. Човекот тврди дека не знаел дека на тој пр...

Дубаи „исчезна“ за само неколку секунди (ВИДЕО)

Дубаи „исчезна“ за само неколку секунди (ВИДЕО)

Здравствените власти ги упатија граѓаните да носат заштитни маски на лицето и да се држат настрана од песокот и прашината. Националниот центар за метеорологија на ОАЕ (NCM) издаде црвени предупредувања за одредени делови од земја...

Полските пожарникари извлекле 100 тони угината риба од реката Одра (ВИДЕО)

Полските пожарникари извлекле 100 тони угината риба од реката Одра (ВИДЕО)

„Никогаш досега не сме имале операција од ваков обем во реката“, рече Моника Новаковска-Дринда од канцеларијата за медиуми на националната противпожарна служба. Таа потврди дека од петокот од реката биле извадени окол...

Огромен пожар пустоши низ Португалија, чадот стигнал до Мадрид на 400 километри подалеку(ВИДЕО)

Огромен пожар пустоши низ Португалија, чадот стигнал до Мадрид на 400 километри подалеку(ВИДЕО)

Пожарот, кој го опустоши португалскиот национален парк Сера да Естрела, избувнал на 6 август и бил во голема мера локализиран до неделата, но повторно се разгоре вчера, поради што се  евакуирани неколку села. Повеќе од 1....

Ердоган и Гутереш ќе заминат во Украина на средба со Зеленски

Ердоган и Гутереш ќе заминат во Украина на средба со Зеленски

„На покана на претседателот Володимир Зеленски, генералниот секретар ќе дојде во четврток во Лавов за да учествува на трипартитна средба со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган и украинскиот лидер“, изјави Сте...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube