Последни вести

Најважни вести

Нов рекорден број: 180 новозаболени, двајца починати во последните 24 часа од коронавирусот

И покрај тоа што пред точно еден месец беа регистрирани осум новозаразени, а епидемиолошката крив...

Скопските улици празни – половина град замина пред полицискиот час

Оние што останаа во Скопје ја почитуваат мерката за забрана. Коронавирусот најбрзо се шири во ...

„Само Вистина“ вечерва со Игор Николов и Јагода Шахпаска

Дами и господа, повеќе или помалку „изненадени“ од вториот корона „пик“, ...

Ексклузивно интервју на професорката Ана Глигиќ за Канал 5

Ексклузивно интервју на професорката Ана Глигиќ за Канал 5

Професорката Ана Глигиќ жената која во 1972 година го потврди првиот случај на Вариола вера во тогашна Југославија и како микробиолог го потврди првиот Марбург вирус ексклузивно во интервју за Канал 5 телевизија објаснува дека во...

 Во светот до сега има 6,702,767 лица заразени со новиот коронавирус од нив починале 393,212 ,а оздравеле 3,251,608

Во светот до сега има 6,702,767 лица заразени со новиот коронавирус од нив починале 393,212 ,а оздравеле 3,251,608

Мексико го надмина САД по бројот на смртни случаи од последиците од коронавирусот на дневно ниво, откако вчера министерството за здравство регистрира рекордни 1.092 смртни случаи во таа земја. Тоа е повеќе од двојно од претходнио...

Ковид-19 не ги застана скопјани да прошетаат и да го искористат продолжениот викенд

Ковид-19 не ги застана скопјани да прошетаат и да го искористат продолжениот викенд

На снимките посетителите без маски  блиску еден до друг уживаа на топлото време. И Дојран се наполни со туристи на кеј и на плажа.  Градоначалниците на мака и страв бројката да не се зголеми и нивните општини да не стан...

Петровска најавува кривична пријава за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски

Петровска најавува кривична пријава за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски

Презентирајќи детали од ноќта кога Мицкоски беше затекнат во кафеана на Боемската улица Петровска вели дека не станува збор за политички случај, туку за настан во кој што се сторени кривични дел. Покрај за Мицкоски, најави кривич...

Ахмети: Наша следна цел е да избереме прв Албанец премиер во земјава

Ахмети: Наша следна цел е да избереме прв Албанец премиер во земјава

Тој на фејсбук пишува дека сите поставени цели досега како партија ги оствариле, а меѓу нив се назначувањето на Талат Џафери за собраниски спикер, министри во многу ресори, директори на институции и претседатели на судови, но и З...

Видео: Демонстрант запали полицаец во Мексико

Видео: Демонстрант запали полицаец во Мексико

За време на протестите во мексиканскиот град Гвадалахара дошло до инцидент во кој е запален полицац. Во Мексико траат протестите и немирите заради полициската бруталност и смртта на мажот кој починал после апсењето, баш како ш...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми