Бразилка го убила сопругот, му го исекла полниот орган и го испржила

Жена од Бразил е осомничена за убиството на нејзиниот сопруг и е притворена.

Дајане Кристина Родригес Мачадо (33) е уапсена од полицијата на 7 јуни во бразилскиот град Сао Гонкало во близина на Рио де Жанеиро.

Полициски службеници биле повикани во куќата на двојката и внатре го пронашле безживотното, голо и осакатено тело на жртвата.

Тој бил идентификуван само со името Андре.Според полицијата, неговата сопруга му го отсекла пенисот и го испржила на масло во тава, пренесува Daily Mail.

Според полициските извештаи, се верува дека злосторството се случило околу 4 часот наутро, откако двојката се скарала околу раскинувањето.

Полицијата го запленила кујнскиот нож од местото на настанот, со кој што се верува дека е убиен човекот.

Уапсената 33-годишна жена е обвинета за убиство и сквернавење на труп.

Според извештаите, двојката е заедно 10 години, и иако биле разделени во последните две години, тие се уште повремено биле во врска. Тие имаат осумгодишен син и петгодишна ќерка, и заедно воделе пицерија, пишува порталот УОЛ. Не е јасно дали децата биле присутни за време на злосторството.

Адвокатот на уапсената жена, Карла Поликарпо, рече дека мажот и се заканувал на жената и дека го убила во самоодбрана. „Тој не го прифати крајот на врската и рече дека ако не може да биде со него, не може да биде со никого“, рече адвокатот, додавајќи дека неговата клиентка жали за тоа.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер