Вечерва почнува 59-тото ,,Охридско лето“

Со концерт на светски познатата виолинистка Ванеска Меј на античкиот театар вечерва ќе биде отворено 59-тото по ред ,,Охридско лето“ кое нуди интересна програма и изведби за сечиј вкус. 

Концертот на Ванеска Меј во античкиот театар почнува во 21 часот.

Каква е атмосферата во градот погледнете во видеото.

притисни ентер