Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом во Крива Паланка од каде информираат дека се уште им се укажува медицинска помош. 

Сообраќајката се случи при судир меѓу моторно возило БМВ со кумановски таблички и трактор.

Сообраќајот во 20.10 часот е нормализиран по завршувањето на увидот . 

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 20:16
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 20:26

коментари

остави коментар