За ова косовската држава ќе плаќа по 52 илјади долари месечно или над милион долари за две години.

Договорот е склучен со компанијата „Балард Партнерс“, која ја раководи лобистот Брајан Балард, кој е близок соработник на Трамп и беше ангажиран во неговата изборна кампања.

Компанијата идентични услуги им даваше и на двајцата добри пријатели на Тачи, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и албанскиот Премиер Еди Рама.

Датум на објава: сабота, 13 јануари 2018 во 15:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар