Во соопштението се додава дека вчера пред, за време и по јавниот собир, вкупно се приведени 10 лица поради престапи според Законот за спречување на нереди на спортски натпревари.

На првиот ден од ЕП 2018, пред повеќе од 10.000 гледачи, Хрватска ја победи Србија со резултат 32:22. 

Датум на објава: сабота, 13 јануари 2018 во 14:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар