Според сенегалската агенција АПС навивачите се судриле откако полицијата употребила солзавец што предизвикал паника и стампедо меѓу публиката на стадионот.

Како што информира АФП во тој момент се срушил еден ѕид додека публиката го напуштала стадионот , покрај 8 загинати повредени и се повеќе од 50 лица.

Датум на објава: недела, 16 јули 2017 во 11:09
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:49

коментари

остави коментар