Според портпаролката на аеродромот Вацлав Хавел во Прага, дивата свиња се појавила доцна синоќа во делот на аеродромот каде е забранет пристап.

Откако дивата свиња  не сакала да си замине од аеродромот полицијата била принудена да реагира и да ја убие.

Авионот на руската компанија Аерофлот со задоцнување од 20 минути  потоа успеал да полета од Прага.

Датум на објава: среда, 12 јули 2017 во 20:56
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар