До јуни сите служби на министерството се очекува да се сместат во новиот објект , информираше ресорниот министер Мисајловски при увидот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски . 


Датум на објава: петок, 19 мај 2017 во 14:44
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:57

коментари

остави коментар