На 9 јануари 2017 година било пријавено дека С.Р. (56) од село Речане, Гостиварско, осуденик во затворот КПУ „Идризово“ околу 10 часот бил однесен во Токсикологија, а околу 12:30 починал. Тој боледувал од рак, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција - стои во полицискиот билтен.

Датум на објава: вторник, 10 јануари 2017 во 13:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар