Урнебесно видео: Вака живеат мажите како самци, а вака кога ќе им дојде жена!(видео)

Во виралното видео, маж со подолга коса и впечатлива брада, исто како Ривс, покажа како изгледа животот на еден маж откако кај него ќе се всели жена.

Популарниот корисник на ТикТок кој го залуди светот бидејќи никој не знае дали се работи за холивудскиот актер Кијану Ривс или е можеби само неговиот дублер, уште еднаш ги насмеа своите придружници со најновата објава која за миг собра 860.000 „допаѓања“.

На повеќето припадници од посилниот пол кои се навикнати да живеат сами веројатно ова би им паднало тешко, но се чини дека заради љубовта би се согласиле на сè, дури и внимателно да го спуштаат капакот на тоалетната школка, да не пијат од шише, туку од чаша, да го сечат лебот на даска и да го чистат нередот зад себе.

Американските медиуми тврдат дека зад профилот „нереален Киану Ривс“ (Unreal Reeves) кој брои 6,4 придружници, се крие неговиот двојник кој постојано приредува нови изненадувања преку видеа оставајќи ги во шок луѓето поради сличноста со познатиот актер.

@unreal_keanu Life with a girlfriend. #keanureeves #relationship #girlfriend ♬ original sound - Unreal Keanu Reeves

- Како е можно? Знам дека ова не е вистинскиот Киану Ривс, но таква сличност... неверојатно!

-Што ако ова е всушност вистинскиот Киану Ривс кој се претставува како нереален само за да може да живее нормален тикток живот? – стои во дел од коментарите.

Човекот за кого не може со сигурност да се потврди дали е или не е Киану Ривс, секако е најсличен со актерот и може да игра негов двојник. Освен со ликот, човекот потсетува на познатиот актер и со движењата и со мимиката.

Интересно е што овој корисник на ТикТок никогаш не зборува во своите видеа, па никој не може со сигурност да каже за кого станува збор. Исто така, ни познатиот холивудски шармер не го коментираше профилот на ТикТок кој е речиси исто толку популарен како и тој.

Заврши најсмртоносната мисија на ОН- за 10 години загинале 300 „сини шлемови“

Обединетите нации денеска ја завршија 10-годишната мировна мисија во Мали, по барање на владата на земјата, која рече дека силите на светската организација се несоодветни да одговорат на растечкиот насилен екстремизам во оваа западноафриканска земја.

„Товарот во Мали беше огромен и тежок“, рече командантот на силите на ОН од 13.000, Мамаду Гаје, на церемонијата на завршување во главниот град Бамако, пренесува АП.

Тој изрази уверување до безбедносните сили на Мали дека ќе ја решат кризата во земјата.

За 10 години загинале повеќе од 300 членови на мировната мисија на ОН во Мали, што ја прави најсмртоносна мировна мисија во светот, наведува американската агенција.

Малиските власти се борат да го задржат бунтот на исламистичките екстремисти од 2012 година.

Тие беа турнати во градовите на северот на земјата, благодарение на операцијата предводена од Франција, чии војници ја напуштија земјата минатата година.

Меѓутоа, бунтовниците се прегрупираа и почнаа да ја напаѓаат војската на Мали и нејзините сојузници, вклучително и силите на Обединетите нации.

Во јуни, владејачката воена хунта побара од мисијата на ОН да ја напушти земјата.

Град им нудел милиони на луѓе за да се доселат, но имало бизарен услов- никој не се јавил

Градот Каинан во јапонската префектура Вакајама смислил необичен план за привлекување жители, а понудата вклучувала и финансиска помош за новодојдените.

Стратегијата била дизајнирана за 2021 година, но за кандидатите имало услов - тие да го носат презимето Сузуки.

Како „родно место“ на Сузуки, било одлучено да се игра на таа карта, а посебно се мислело на 750.000 граѓани кои го носат тоа презиме и живеат во Токио и соседните префектури (Чиба, Саитама и Канагава).

Најавено е дека секое семејство што ќе се пресели ќе добие по 1 милион јени (6.300 евра), како и исто толку за секое дете под 18 години, пренесува The Guardian.

Меѓутоа, две години по започнувањето на кампањата, објавени се поразителни резултати.

„Потврдувам дека никој со презиме Сузуки не се преселил во Кајнан. Едно лице се распраша, но не отиде подалеку од тоа“, откри Томонари Фуџита, шеф на канцеларијата за развој.

Покрај паричната стимулација, на луѓето очигледно не им делувал и слоганот дека со преселбата „ќе се поврзат повторно со своите предци“.

Забележано е дека кланот Сузуки се преселил во денешен Кајнан за време на периодот Хејан (794-1185).

„Гледаме сериозен пад на бројот на жители. Мислевме дека со кампањата ќе привлечеме луѓе со презимето Сузуки, но се чини дека имало и други пречки“, изјави Фуџита.

Официјалните лица се надеваат дека новиот хотел, чија изградба ќе биде завршена во 2024 година, ќе ги инспирира граѓаните со презимето Сузуки да дојдат и да се поврзат со местото на нивното потекло.

Наредните два месеца во Грција ќе се игра фудбал пред празни трибини

До 12 февруари 2024 година, на навивачите ќе им биде забранет влез во натпреварите од фудбалската Суперлига во Грција.

Ова го соопшти портпаролот на грчката Влада, Павлос Маринакис.

Ова е конкретен чекор во борбата против хулиганите, кои со децении вршат насилство на трибините.

Последниот инцидент беше виден во четвртокот кога полицаец беше тешко повреден за време на нередите на одбојкарскиот натпревар меѓу Олимпијакос и Панатинаикос. Во таа прилика полесно се повредени десетици полицајци, а уапсени се најмалку 400 хулигани.

Оваа одлука важи и за европските натпревари, па ТСЦ во четврток ќе игра против Олимпијакос без присуство на публика.

притисни ентер