Во истиот термин во Гевгелија Кожув ја пречекува екипата на Карпош Соколи и за гевгеличани ова е последна шанса со победа да останат во борба за плеј офот. Последниот натпревар од 5.коло од Супер лигата се игра во Куманово меѓу Куманово и Фени Индустри. Почетокот на овој натпревар е во 20 часот.

Табела: МЗТ Скопје Аеродром 35 бодови, Работнички 34, Куманово 32, Фени Индустри 32, Карпош Соколи 32, Кожув 30.

Датум на објава: петок, 01 мај 2015 во 09:44
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар