Во ТОП 16 фазата, германскиот претставник ќе се натпреварува во Е групата заедно со шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона, актуелниот европски првак Макаби, како и екипите на  Панатинаикос, Жалгирис, Галатасарај и Црвена звезда.

Ф групата ја сочинуваат ЦСКА Москва, Олимпијакос, Анадолу Ефес, Армани Милано, Уникаха, Фенербахче, Лаборал и Нижњи Новгород.

Натпреварите во Топ 16 фазата почнуваат на 30 декември.

Четирите најдобри од двете групи ќе се пласираат во следната елиминациска фаза. /МИА

Датум на објава: сабота, 20 декември 2014 во 11:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар