Самиот голгетер неодамна ја оцени оваа епизода како „најдоброто нешто“ што му се случило.

- Тој беше малку „полничок“ и не беше атлетски граден, но ние направивме грешка. На крајот и Тотенхем го испраќаше на изнајмување во клубови од долните лиги, три или четири пати. Благодарение на својата решителност, тој направи неверојатна кариера, која ја заслужува, вели Брејди.

- Тој поседува карактер кој го тера да се развива континуирано. По Меси, Роналдо и Левандовски тој е следниот најдобар напаѓач. Статистиката зборува сама за себе. а има само 24 години, додава тој./МИА

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 17:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар