Илиевски побара свикување на собрание на кое би се гласало за смена на актуелниот претседател на Македоската кошаркарска федерација, Петар Наумоски.

Преку својот „Фејсбук“ профил Илиевски објави фотографија од пред МКФ и напиша:

- Иницијативата е поднесена,....продолжува борбата за подобра кошарка во Македонија. 

Датум на објава: среда, 10 јануари 2018 во 14:01
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар