Манчестер јунајтед се намачи во дуелите со Андерлехт но сепак помина во полуфиналето, но плати многу висока цена со тешката повреда на суперѕвездата на тимот Златан Ибрахимовиќ во финишот на натпреварот.

Напаѓачот по еден воздушен дуел многу лошо доскокна и практично се виде како десното колено излезе од лежиштето.

Првите прогнози по натпреварот беа дека се работи за скинати предни вкрстени лигаменти па дури и повеќе од тоа што значи дека следува операција и половина година опоравување.

Некои отидоа до таму што дури и прогнозираат крај на кариерата на швеѓанецот со оглед на неговите 35 години.

Датум на објава: петок, 21 април 2017 во 17:59
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар