Двојки и резултати од првите средби:
Рома – Порто (1:1 прв натпревар),
Хапоел Бер Шева – Селтик (2:5),
Легија – Дундалк (2:0),
Монако – Виљареал (2:1) и
Викторија Плзен - Лудогорец (0:2).

Почетокот е закажан за 20часот и 45 минути.

Утре се играат другите пет натпревари:
АПОЕЛ – Копенхаген (0:1),
Ростов – Ајакс (1:1),
Манчестер Сити – Стеауа (5:0),
Борусија Менхенгладбах – Јанг Бојс (3:1) и
Салцбург – Динамо Загреб (1:1). /МИА

Датум на објава: вторник, 23 август 2016 во 14:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар