Славна пејачка тешко го поднесува карантинот – се испијанила и се ишишала (ВИДЕО)

Дека не е лесно во карантин за време на пандемијата на коронавирус, потврди на Инстаграм и славната пејачка Пинк.

Во видеото кое што таа го објави на социјалната мрежа, ја покажа својата нова фризура, која самата ја направила пијана, и призна дека за време на изолацијата, пиењето „го претворила во спорт“.

„Кога пијам, ми доаѓаат одлични идеи“, започнува пејачката и продолжи: „Така синоќа ми падна на памет самата да си ја ишишам косата “. Пинк  ја покажа својата нова фризура, што мораше да ја покрие затоа што резултатот е токму онаков каков што очекувате.

На некои делови од главата воопшто нема коса, додека на други имаат долги прамени , иако се чини дека таа добро се справува затоа што се пошегува дека мислела дека изгледа „навистина добро“. Таа додаде дека вечерва можеби ќе се обиде да ја санира штетата (се надеваме дека ќе биде трезна овој пат), а на крајот на видеото, на сите им рече: „Останете безбедни, останете дома, исечете си ја косата“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Quarantine diaries

A post shared by P!NK (@pink) on

Инаку, Пинк не е единствената која одлучи да посегне по ножици за време на изолацијата. Пејачката Дуа Липа сама си ги исекла шишките.

притисни ентер