Синот на Марина Туцаковиќ со загрижувачка порака: Мајка ми се задушува

Една од најпознатите авторки на бројни регионални хитови, Марина Туцаковиќ, се бори со ракот, а нејзиниот син Милан Лаца Радуловиќ на Твитер побара помош.

"Помош! Мајка ми има сериозно задушување. Службата на терен може да дојде само во два часот, што може да биде доцна. Таа не сака да оди кај ковид болните. Дали има некој број од експерти што би можеле да ја слушаат што е можно поскоро? Ние сме во Белград “, напишал тој.

По некое време, тој повторно се јавил и ги известил придружниците дека техничарот е пронајден.

„Ви благодарам до небо на сите“, порача тој.

Синот на Марина редовно ги известува своите придружници за нејзината состојба и објавува нејзини фотографии.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер