Полицијата прекина свадба со 200 гости во Арачиново

Полицијата прекина свадба во Арачиново , дознава Канал 5.           

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5.

Во објектот затекнати се околу 200 лица, а полицијата се уште се наоѓа во објектот.

Во неделата полицијата прекина и свадба во скопското село Глумово.

Дневен хороскоп за 21. јануари 2022 година

Дневен хороскоп за петок, 21. јануари 2022 година .

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Дококлку сте подготвени да му се препуштите на партнерот и со доверба да му се препуштите на неговите идеи , ќе биде одлично.

Кариера

Веројатно ќе ви предложат нов договор или нови содржини на работното место , а за тоа ќе треба нешто да потпишете. Прво пручете го договорот.

Здравје и совет

Пад на имунитетот .

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Она што ви недостига во односот со саканата личност ќе се обидете да го надоместите со фино однесување и љубезност.

Кариера

Ќе има се повеќе работа , а можно е да видадат и нови задачи или некого ќе заменуварте на работното место.

Здравје и совет

Одморајте се редовно.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Добар пријател или пријателка денеска ќе ви предложи нешто интересно што ќе го вклопите во вашата љубовна врска.

Кариера

Главно ќе делувате од сенка. Тоа моментално ви одговара. Шансите за истакнување ќе дојадат подоцна.

Здравје и совет

Послушајте го својот внатрешен глас.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Леснотијата со која ќе се дружите со пријателите ќе биде голема. Некои преку нив ќе најдат нова љубов.

Кариера

И натаму сте во фаза во која не сакате да се истакнувате. Некои од вашите колеги тоа ги изненадува , но вам ви е добро.

Здравје и совет

Опуштајте се редовно.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Се е во рацете на вашиот партнер, а на вас е оставено што подобро да се прилагодувате.

Кариера

Доколку ви понудиле нов договор , земете го овој видекнд за размислување и не носете одлука пред понеделник.

Здравје и совет

Мирувајте.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Сметате дека некои потреби на саканата личност се претерани и дека не може да ги исполните. Тоа уште повеќе ќе ве оддалечи.

Кариера

Можно е денеска да работите повеќе од вообичаеното , зашто има многу работа. Нема да ви биде тешко. Другите ќе се опуштат.

Здравје и совет

Пресметајте си што имате на сметката.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Денеска ќе покажете луцидност и сентименталност во исто време. Нежната страна на вашиот карактер ќе изклезе на виделина на радост на саканата личност.

Кариера

Веројатно ќе добиете шанса за да го искажете својот талент .Ќе биде кратко , неочекувано и возбудливо , така како што сакате.

Здравје и совет

Радувајте се.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Ќе биде силна потребата за блискост. Ќе се потрудите да бидете сами со саканата личност на место што го сакате.

Кариера

Своите атрактивни идеи ќе успеете да ги вклопите во сивото секојдневие. Ќе најдете за тоа и финансиски средства.

Здравје и совет

Пазете се од провев .

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Не се сомневајте во своите љубовни способности. Личноста која ви се допаѓа е исто така заинтересирана за вас.

Кариера

Оние кои сакаат да сменат нешто на работното место, на чекор се до исполнување на тој план. Треба само да одредите на кој начин.

Здравје и совет

Зајакнувате и со духот и со телото.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Ќе ги тргнете од дневенред грижите што ве измачуваа и ќе се посветите на љубовта со доверба. Тоа ќе биде чекор напред.

Кариера

Не заостанувате со свежи идеи, но би сакале промените да се одвиваат побргу. Сепак , се движи во таа насока.

Здравје и совет

Прифатете ја реалноста.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Додека односто со партнерот се одвива мирно и познато, наеднаш ви паѓаат на памет сосема откачени идеи.

Кариера

За да ја збогатите работата или проектот на кој што работите , ќе се послужите со својата интуиција , од каде ќе црпите идеи.

Здравје и совет

Верувајте во себеси.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Ќе ја комбинирате реалноста со фантазијата. Така на посебен начин ќе го збогатите својот однос со саканата личност.

Кариера

Кога на некои им оди , им оди. Немате грижи , многу работи се одвиваат и подобро отколку што сте се надевале.

Здравје и совет

Немојте да се препуштате на неодговорниоста.

Што открива вашата омилена боја за вашиот карактер?

Постојат неколку теории за влијанието на бојата врз човековото однесување.

Според една теорија, омилената боја го открива карактерот на личноста, а честопати боите го одразуваат и нашето моментално расположение.

Познато е и дека одредени бои влијаат на однесувањето на луѓето, па најдобро е ѕидовите од спалната да бидат во некоја нежна боја која би влијаела поволно на сонот.

Еве што вашата омилена боја кажува за вашиот карактер:

Црна

Оваа боја претставува силна волја, но и непристапност и немилосрдност.

Жолта

Оваа боја симболизира радост, енергија, љубопитност, отвореност. Љубителите на оваа боја сакаат промени, но може да бидат променливи и површни, пишува Сити магазин.

Сино

Оние кои ја обожаваат сината боја се опуштени, задоволни, полни со љубов, љубезни и способни за длабоки односи. Но, не сакаат хаос, промени и нови почетоци.

Розова

Оваа боја најмногу се поврзува со жените. Обично се поврзува со шарм, емпатија, ентузијазам, но и плачење, зависност и наивност.

Зелена

Зелената боја симболизира издржливост, сила на волјата и истрајност. Обично ја сакаат стабилни луѓе, педантни и прилично флегматични.

Сива

Луѓето кои сакаат сива боја скоро секогаш се со ладна глава и се чини дека не се грижат многу за тоа што се случува околу нив. Како да не им е гајле, иако тоа е сосема погрешен став. Тие си го одржуваат зборот и секогаш можете да се потпрете на нив.

Црвена

Оваа боја отсекогаш била боја на страста и еротиката. Симболизира храброст и самодоверба. Оние кои ја сакаат црвената боја сакаат да доживеат нови искуства, да го освојат светот и не обрнуваат многу внимание на другите луѓе.

Кафена

Кафена боја сакаат луѓе кои посакуваат удобност, кои се сензуални и полни со љубов. Нивниот идеал е едноставен и мирен живот.

Гоца Тржан откива рецепт за среќен брак

Гоца Тржан признава дека со нејзината ќерка не разговара за интимни односи

Пејачката Гоца Тржан отсекогаш важела за личност без влакна на јазикот и честопати отворено зборувала за бракот со Раша Новаковиќ.

Сега открива кој е рецептот за успешен и хармоничен брак.

„Најважно е да знаете дека луѓето се менуваат, но важно е многу да се разговара и ништо да не се крие. Редовниот секс исто така е важен, како и тоа да се прифаќате еден со друг такви какви што сте, бидејќи обидот да промените некого секогаш завршува кобно“ - изјави таа во шоуто со Леа Киш.

Пејачката од првиот брак ја има ќерката Лена која е тинејџерка, па раскажа како се справува со сето она што го носи пубертетот.

„Засега нашиот разговор е поврзан за почитта, моралот, училиштето, етичките и моралните принципи. За момчињата и сексот сè уште не сме разговарале. Кога ќе дојде тоа на ред, голема е можноста да задолжам некоја пријателка. Секогаш е така, децата не сакаат да зборуваат за тоа со своите родители и тоа е природно, но затоа имам кума која е тотален генијалец и веројатно таа ќе зборува за тоа со неа“ - изјави пејачката во емисијата.

Извор: objektiv.rs

притисни ентер