Оскаровец открива како добил корона додека примал хемотерапија: Ракот ми изгледаше лесен

Оскаровецот Џеф Бриџис објави дека неговиот лимфом е во фаза на ремисија и открива дека се заразил со коронавирус во јануари, што досега го чувал во тајност.

„Многу се случи од мојот последен пост“, напишал Бриџис на својот блог, каде што последен пат објави во јануари. „Ракот е во фаза на ремисија, масата се намали до големина на камен“, објавил тој и ја започнал приказната за инфекцијата со коронавирус.

Филмската sвезда Биг Лебовски и сопругата Сју биле изложени на коронавирус во центарот каде што актерот примал хемотерапија. И двајцата завршиле на интензивна нега веднаш по инфекцијата, раскажа тој. Сопругата била на интензивна нега пет дена, а тој, со имунолошкиот систем ослабен од хемотерапија, пет недели.

„Мојата борба со ковид ја направи борбата со ракот да ми изгледа како мачкина кашлица“, напишал тој. Исто така, открива дека сакал да го објави ова уште во март, но се воздржал додека коронавирусот не бил целосно поразен. Сега короната е зад него, вели тој.

„Ковид ме погоди добро, но сега сум вакциниран двапати и се чувствувам многу подобро“, напишал тој. Му се заблагодарил на својот физиотерапевт кој му помогнал да се опорави. „До неодамна, ми требаше кислород за да можам да одам, звучев како Дарт Вејдер“, се пошегувал оскаровецот, фалејќи се дека конечно успеал да ја одведе својата ќерка Хеј, која се омажила во август, до олтарот.

Да потсетиме, Бриџис во октомври 2020 година објави дека боледува од лимфом.

"Како што би рекол пријател, се појавија нови ср**а ... Дијагностициран ми е лимфом. Иако тоа е сериозна болест, имам среќа што имам одличен тим лекари и прогнозите се добри. Почнувам со третман и ќе продолжам да ве информирам за закрепнувањето ", напишал тој тогаш.

Околу десет дена подоцна, тој се јавил од болницата и им се заблагодарил на сите што беа со него. Потоа позира во болничка ноќница до сталак за лекови, што ги примал интравенски.

Тој ја документирал својата борба на социјалните мрежи се додека не прекина во јануари оваа година, се` досега.

Фото: Се соблече Елена Китиќ и покажа зошто е сон на секој маж

Таа е многу активна на социјалните мрежи и често ги почестува своите фанови со провокативни фотографии.

Елена Китиќ, ќерката на фолкерот Миле Китиќ, важи за една од најатрактивните пејачки на естрадата. Таа е многу активна на социјалните мрежи и често ги почестува своите фанови со провокативни фотографии.

Таа моментално престојува на егзотична дестинација и објавува фотографии од плажа на кои се гледа нејзиното извајано тело.

„Каква риба“, „Убавица“, „Леле“, „Најубава си“, „Преубава, прубава“ - ова се само дел од многуте коментари на фановите.

УЕФА исфрла неколку клубови од евро-натпреварите?!

Шест клубови се под закана од тригодишна суспензија во евро-куповите од страна на УЕФА поради финансиски долгови.

Порто, ЦСКА Софија, Бетис, Санта Клара, Спортинг и Монс Калпе од Гибралтар имаат рок да ја избегнат суспензијата до јануари идната година. Најдолжен е Порто со 300 000 евра, Спортинг и Бетис мораат да платат по 250 илјади, ЦСКА и Санта Клара по 75.000 а Монс Калпе 15. Сериозна парична казна но без закана за суспензија имаат и Астана со 150.000 евра и романски Клуж со 200.000.

Џорџ Клуни одбил 35 милиони долари - сопругата го поддржала

Актерот Џорџ Клуни изјави дека еднаш му биле понудени 35 милиони долари за еден ден работа, но тој ја одбил понудата откако заклучил дека не вреди.

Оскаровецот и продуцент ја раскажа анегдотата откако еден новинарот за време на интервјуто за „Гардијан“ го праша дали некогаш помислил дека има доволно пари.

„Па, да. Ми беа понудени 35 милиони долари за еднодневна работа за снимање на реклама за авиокомпанија“, рече тој, додавајќи дека се консултирал со Амал, неговата сопруга, и одлучиле дека не вреди. Авиокомпанијата била поврзана со како што вели тој, „земја која иако е сојузник, понекогаш е дискутабилна“.

„Си помислив: Па, ако ми одзема една минута сон, не се исплаќа“, изјави оскаровецот.

Покрај неговата повеќедецениска кариера во Холивуд, Клуни има и големо деловно портфолио, тој има заработено над 40 милиони долари за својата рекламна работа со една швајцарска компанија. Неговата компанија за текила „Casamigos“ беше продадена пред четири години за 1 милијарда долари, објави „Инсајдер“.

притисни ентер