Меган го бранува твитер: Зошто плаче, кога седи на ќебе од 3.000 долари (ВИДЕО)

Netflix објави дека документарната серија за принцот Хари и Меган Маркл ќе биде објавена на 8 декември.

Најавено е дека серијата ќе содржи досега невидени детали за нивната љубовна врска, како и приказните на членовите на нивното семејство и пријателите. Тизерот кој го најави документарецот покажа моменти на Хари и Меган кои јавноста никогаш не ги видела, како фотографии од нивниот дом во Монтесито и фотографии од кралската венчавка.

Сепак, една фотографија го разбесни тимот на Твитер.

Додека Меган и Хари зборуваа драматично во тизерот за тоа како „никој не знае што се случува зад затворени врати“, се појави фотографија на која Меган изгледа како да плаче со рацете на лицето, со ќебе Хермес зад неа на фотелјата. Ќебето чини околу 3.000 долари.

„Таа плаче затоа што сакаше Шанел“, „Оваа жена толку многу сака да биде релевантна, но душо, никогаш не сум плачела покрај ќебенце Хермес“, „Треба да започнеме GoFundMe за да купиме друго ќебе, никој не треба да живее вака“, напишаа твитерџиите.

Додека обожавателите на Хари и Меган се воодушевени од објавата, многу од нивните мразители веруваат дека парот повторно ќе се жали за тешкиот живот во британското кралско семејство.

Магла со видливост до 50 метри на патниот правец Тетово – Попова Шапка

Магла со видливост од 40 до 50 метри има на патниот правец Тетово – Попова Шапка, соопштија вечерва од Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на останатите државни патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, се наведува во соопштението.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата.

– Особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево, се нагласува во соопштението.

За брзо возење на територија на СВР Битола санкционирани 87 возачи

Вкупно 87 возачи се казнети при засилената акциска контрола за санкционирање на лица кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната што денеска во периодот од 10.00 до 15.00 часот беше спреведена на територијата на СВР Битола. 

Од нив, како што информира МВР, 59 ја пречекориле брзината во населено место, а 28 надвор од населено место.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Од МВР најавуваат дека и во наредните денови же продолжат засилените акциски сообраќајни контроли и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за, како што велат, да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Со закани одземени пари од вработени во бензинска и обложувалница во Скопје

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи.

– Во 03.10 часот утрово во Полициска станица Кисела Вода е пријавено дека на бензинска пумпа на подрачјето на оваа општина, едно лице со закана од вработениот одзело пари. Во СВР Скопје вчера во 09.25 часот е пријавено дека околу 09.20 во обложувалница на подрачјето на општина Аеродром, едно лице со закана од вработената одзело пари, се наведува во денешното соопштение.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

притисни ентер